„Каха Рурал” на Петров в „златната среда”

Данаил Андонов Петров от Казанлък – няколкократен български шосеен шампион е на 173-та позиция /с времето на 170-ия/ в 13-ия етап на „испанския тур“/от категория „световен тур“/ . Петъчният етап включваше 172,8 км. от Сантяго де Компостела до Феррол.Българинът от испанския „Каха Рурал“ завърши на 13’50“ минути от лидера Куммингс и заема 178-мо място в генералното класиране от 188 състезатели. В „67-та Международна колоездачна обиколка на Испания“ /„Ла Вуелта“/, Петров е на 1 час 42’39“ от лидера испанеца Хоаким Родригес от „Катюша“ във временното подреждане след фаталните 13 дни с трикото на български шампион /“бяло, зелено, червено“/. Тимът на Дидо от Памплона –„Каха Рурал“ е 11-ти /от 22 отбора/ на едва 22:42 минути от „Рабобанк“. Англичанинът Степхен Куммингс/BMC/ измина 13-ия етап за 4 часа 05 ’02“. Предстоят тежки три етапи от „висша катерачна категория“ ,а съботният раздел включва 149,2 км. от Палас де Рей до Пуерто де Анкарес. Всеки един от етапите ще включва по 4-5 изкачвания в „планинската част от Вуелтата“ в северна Испания. Световният спортен канал „Евроспорт“ предава пряко от 17 часа един от трите „гранд турове“ в Испания.