Казанлъшките гимнастички с бронз от държавното първенство в Пазарджик

Представителките на 4 клуба обраха златните медали на състоялото се днес Х Държавно първенство по Естетическа групова гимнастика. Пред близо 1000 зрители в зала „Васил Левски“ в Пазарджик шампионки при жените станаха гимнастичките на „Левски Бонитас“, следвани от „Академик Сф“ и „Диляна“ Пазарджик. Във възрастовата категория 12-14 г. победителки са „Етър-Елит“ Велико Търново, пред домакините от „Диляна“ и ЦСКА.
Отново великотърновки спечелиха и при 10-12 годишните, следвани от „Теа денс“ от Елин Пелин и „Академик Сф“. В категорията 8-10 години за трета поредна година титлата завоюваха момичетата от „Академик Сф“ с треньор Десислава Минева, пред другия отбор на „Академик“ с треньор Ели Дукова и „Импала“ Стара Загора. При най-малките от 6-8 години златото грабнаха децата на „Теа денс“, пред „Импала“ и „Розова долина“ Казанлък.