„Казанлък Волей“ разби „Берое“ насред Стара Загора

За по-малко от час и двадесет минути очаквано волейболистките на „Казанлък“ надиграха „Берое“ насред Стара Загора с 3:0. След близо 24 минути игра тима от Казанлък „затвори“ първата част. В началото на втората, при 6 последователни точки на капитанката на „розите“ Криси Йорданова, тимът ни поведе с 14:22. Последното се оказа решаващо за крайното в първата част: 19:25. Либерото Дани Гимараеш използва разсеяната игра на домакините и поднесе топката за 25-та точка. Оспорвана игра имаше във втората част. След като „Берое“ водеше със седем точки, се стигна до 22:22, до 24:24 и крайното 26:24. За 2:0 гейма тройна блокада и спасени на два пъти топки от Дани Гимараеш се оказаха решаващи. Грешка на опитната капитанка на Стара Загора-Виолина Николова и последен удар на Кривошийска „затвориха“ втория сет.

11 поредни точки след начални удари на изключителната в тази част Рая Кирова показаха и доказаха превъзходството на казанлъшкия тим до 20:9 за гостите, при 9:9. Опитната девическа националка Ивайла Чавдарова завърши мача с атака.

Тази седмица „Розите“ отново играят. В събота, на 19 февруари, в Казанлък гостува тимът на „Славия“.

Снимка: Иван Бонев