166-ма зад Данаил,отново в „ТОП 10“ на елита!

Казанлъчанинът Данаил Андонов Петров финализира шеметното си и отлично представяне в елитната и професионална Обиколка на Турция,като постигна най-добри времеви резултат в отбора си. Колоездачът от Казанлък,с трикото на елитния испански „Каха Рурал”, в поредните 7-ми и  8-ми етапи финишира  с времената на лидера. В раздела,който бе и предпоследен,Кушадасъ-Измир/124 км./, Петров бе с време  2 часа 40’04’ и 122-ри,а в последния етап в Истанбул/121 км./ е 68-ми отново с времето на първия -2 часа 43’45”. Петров си остана  в „ТОП 10“ на 9 място на едва минута и 13 секунди от лидера/ с общо  време за Петров- 29 часа 14’26“/. Едва 13 секунди деляха Дидо  до 4-ия в генералното  в „Тур-а на южната ни съседка“.След казанлъшкия олимпиец от Лондон’12  останаха  166 негови колеги в колоспорта!!! Данаил дели 19-22 място сред спринтьорите със 17 точки и 14-16 място с 3 точки при „катерачите“! Тимът му от Памплона е в „златната среда” на 13-та позиция на 31 минути и 22 секунди от „Кофидис”  и общо време 88 часа 17’40”.Зад испанския тим на Дидо Петров останаха елитните „Катюша“,“Астана“,“Лампре“ и др. 193-ма състезатели/от над 30 нации/ и   от 25 тима стартираха/ 18 колоездача не финишираха/ в  „49-та Международна президентска колоездачна обиколка на Турция”/категория 2НС/. Общо 1203,5 км. в 8 етапа  изминаха колоездачите от 9 професионални,15 професионални континентални и един континентален тим с начало Алания до Истанбул/между два континента Азия и Европа/.До ден днешен бе спортният форум под „зоркото око“ на сателитния канал „Евроспорт“ при топло време и доста екзалтирана публика. Чест прави на казанлъшкото момче,че след месец боледуване „стисна зъби“ и с трикото „бяло,зелено,червено“ бе сред лидерите на Обиколката в Турция!