Казанлъшките „рози“ останаха на върха в домакинските турнири на клуба

Дванайсет медала спечелиха възпитаниците на Клуб по спортни танци „Роза“ в турнирите, които бяха организирани в Казанлък от домакините, Община Казанлък и Българска федерация по спортни танци.

В първата Купа „Долината на розите и тракийските царе“ най-оспорвана бе надпреварата при младежи и аматьори над 19 години, където двойките на клуб „Роза“ спечелиха четири медала. Калоян Бялков и Симона Семова станаха първи на „латина“, а сребърните медали сa притежание на смесената двойка на клуб „Гранд“ и КСТ „Роза“ Симеон Пенев и Йоанна Шишкова. В „стандартните танци“ Стоян Петров и Десислава Тенева завършиха първи, а бронзовите медали останаха за Бялков и Семова.

При юноши на „стандарт“ купата спечели двойката на  казанлъшкия „Киара-Н“ и търновския „Ксани денс“ Христиан Въгляров – Ксандриния Капелова. Представителите на „Роза“ Николай Ламбов – Габриела Инджова са сребърни медалисти. В латино танците двойките завършиха с второ и трето място.

В турнира за Купа „Казанлък“ състезателите на „Роза“ прибавиха още 6 медала към отличията, спечелени в съботния ден. В 13 Д бронзови медали спечелиха Мартин Бялков и Александра Дечева. В 13 С среброто е за Николай Ламбов – Габриела Инджова, а в  клас 15 С трети са Благовест Бойчев – Елис Табакова. Бронзови медали печелят за клуб „Роза“ в клас 13 Е и Кирил Димов – Любов Нашева от „Роза“.

В клас 18 С на първо и второ място са Пламен Божев – Паулина Танева и Радостин Николов – Ванеса Николова, също представители на клуба домакин на проявите с треньори Петър и Ваня Радеви.

Другият казанлъшки клуб – „Киара- Н“ също спечели немалко медали в оспорваната надпревара. В клас 18 Д втора се класира двойката на „Киара – Н“ и „Роза“ Георги Аспарухов – Теодора Стайкова. В 13 С победители станаха Христиан Въгляров и Ксандриния Капелова / „Киара-Н“ и „Ксани денс“/. При по-малките медали за „Киара Н“ спечелиха второ място в в клас 9 Е Стоян Георгиев  и Никол Караиванова, останали втори.

13241403_1297671326927707_5264598417435239041_n13239114_1297671300261043_7738986140785203410_n