ЦСКА с надмощие в първия мач от полуфиналите

Волейболистките на ЦСКА  се наложиха като домакини над „Казанлък“ с 3:1 (26:24, 20:25, 25:18, 25:13) в първия полуфинален мач, изигран в зала „Васил Симов“. Момичетата на Юлия Иванова поведоха в серията, но предстои реванш – вторият двубой е на 5 април (понеделник) в Казанлък. В полуфиналите се играе до две победи от три срещи. При неуспех, казанлъшките състезателки ще спорят за бронзовите медали, а ако запишат победа – ще следва и трети мач на 7 април.

„Розите“ през цялото време водеха в първата част, и в самия край на гейма „червените“ успяха да обърнат. Казанлъчанки отново взеха водеща роля, като тръгнаха ударно в тази част и запазиха предимството си. Възходящата линия продължи и след това, но този път „армейките“ наложиха волята си още в средата на гейма. Впоследствие момичетата на Борислав Крачанов имаха силни моменти, но съперникът игра по-убедително и записа триточков успех.