„Три от три” в открити турнири за Николаев от „Леон”

На сцената на читалище „Напредък“ в град Пирдоп се проведе Първият турнир по фитнес и културизъм „Био Фит“. Организатори на турнира са доцент Юлиан Карабиберов, преподавател в Националната спортна академия , Клуб „Юниверсал“, Българската федерация по културизъм и фитнес и американска фирма за хранителни добавки. Атанас Николаев от казанлъшкия клуб „Леон“ очаквано стана „Абсолютен шампион турнир „Био Фит“ . След турнирните победи и „абсолютни титли“ от Сандански,Бургас и републиканската титла от Варна, на Наско му предстои продължение на подготовката за престижния международен турнир от 12 до 14 октомври в Мадрид/Испания/-„Arnold Classic Europe“/в категория до 90кг./.Сред три категории в силовия и мъжки спорт , Николаев с треньор казанлъчанинът д-р Данаил Генев, си заслужи 1500 лв. от наградния фонд,две поредни купи,медал и грамота в Пирдоп. Пред жури от преподаватели в Националната спортна академия и спортни деятели в областта на културизма в категорията „фитнес“ се представиха три жени, които бяха бурно аплодирани от публиката. След демонстрациите победителка стана Силвия Аврамова,следвана от Мая Политска и Даниела Захариева. В турнира бе включена и най-новата категория за „ фитнес модели“ при мъжете. Победител стана Валентин Петков, който печели шампионската титла и във Варна. На второ и трето място съответно се класираха Мартин Генов и Иван Стаменов . Освен демонстрация бяха включени и движения, оценяващи нивото на физическа подготвеност, популярните упражнения „вдигане от лег“ и „сгъване за бицепс с щанга от стоеж“. В почивките между различните категории организаторите на турнира бяха предвидили и демонстрации на бойни спортове.