Дебютантът „Казанлък Моторспорт” на Панчугов с историческо класиране!

Домакините от АСК“ Булсим“ и Община Сливен организираха планинско „Българка“ след „мобилизацията“ на своите членове, за да се почисти 5250-метровото трасе. Неговата денивилация е 350 метра и според схемата на състезанието има 33 завоя, от които 16 леви и 17 десни. В Планинския автомобилен шампионат в осмия кръг над Абланово/Сливенско/ , Стефан Панчугов ( от „Казанлък Моторспорт“,“ Хонда Сивик“ в „Х2″/ е втори в групата си и 15-ти в крайното генерално подреждане. „Панчугата“ със седем победи от осем старта е шампион сред 8 пилота още преди „Шипка’2012″ и ще вземе и приза за най-ефективен и атрактивен сред любителите на мириса на бензин и високите скорости. Съотборникът му Милен Узунов /от „Казанлък Моторспорт“ с „Хонда Сивик“, „Х3″/ също е вицешампион и 12-ти в генералното класиране.Ако няма последен старт край Търговище на 20 октомври,което е по-скоро вероятно,енинецът Панчугов ще е с шампионската купа,а Узунов първи подгласник на шампиона от общо 6 автомобила и сребърен медал. С 89 точки дебютантите на „Казанлък Моторспорт“ са вероятните вицешампиони в отборния планински шампионат от над 25 клуба!С „Форд Ескорт“ в „Х3″ екснационалът по колоездене Стефан Кушлев е с 4-то място в новия си клуб „Казанлък Моторспорт“. В съботния ден от 43 заявки,едва 39 автомобила „оцеляха“ край Сливен и една спортсменска постъпка бе коментирана дълго. След като стартира в Казанлък за първи път през сезона и записа първите си 10 точки , старозагорският „ас“ Стефан Георгиев („ЕФКО Рейсинг Тим“, „Форд Ескорт“,“ Х4″) отново бе поразен от технически „вирус“.Той не завърши в двата първи манша заради строшената главина на своя „Форд“, а за да регистрира време за неделния официален старт получи професионална и напълно колегиална помощ от адаша си Кушлев, който му отстъпи своя „Ескорт“ за третия тренировъчен манш! Илия Царски спечели титлата в планинския шампионат на България.Царски стана шампион за 2012 година в обединените класове „X“ и „Е“, след като завърши успешно в автомобилното планинско „Българка ‘2012″ край Сливен.Царски трябваше да завърши в надпреварата, за да спечели титлата.Шампион в обединените класове „А“ и „N“ е Крум Дончев.