Трета чиста победа за „Казанлък“

„Казанлък Волей“ успя да грабне още три точки от участието си в дамския шампионат. Съставът на жените реализира трета чиста победа с 3:0 (25:11, 25:23, 25:15) и над „Берое“, който гостува днес за поредния кръг от шампионата при дамите. Със същия резултат момичетата на Атанас Петров биха „Перун“ и „Локомотив“ София в предишните двубои.

„Розите“ доминираха изцяло през първата част, повеждайки ударно още в началото й. Натрупаха комфортна преднина и без притеснения затвориха гейма с 25:11. След това обаче „Зелено-белите“ дадоха сериозен отпор и се стигна до няколкократни изравнявания. Вторият гейм започна добре за гостенките и те набраха темпо, като повеждаха на няколко пъти в играта. След отбелязване на серия от шест поредни точки, „Казанлък“ излезе напред до 13:11, въпреки че изоставаше със 7:11. На свой ред „Берое“ дръпваше напред, а домакините бяха догонващия отбор. В крайна сметка, нервите на състава от Казанлък издържаха и нашите състезателки успяха да вземат гейма, въпреки инфарктните последни минути. В третата част момичетата в червено отново превъзхождаха своя съперник и убедително водеха в резултата, за стигнат до крайния успех с 3:0 над състава на Стара Загора.

Снимка: Иван Бонев