„Розите“ с победа след силна игра и много пропуски

Един от най-силните си мачове за есента изигра казанлъшкият „Розова долина“ на домакинския стадион „Севтополис“. В 17-ия си двубой за „Трета лига-Югоизточна група“, напълно резонно и заслужено взехме трите точки, след 2:0 над „Асеновец 2005“ /Асеновград/.

В 27-та минута Ивайло Димитров технично преодоля на пеналтерията играч на гостите, след което „коженото кълбо“ попадна в Стоян Иванов.  Последният откри за 1:0 с красив и точен удар във вратата на Станимир Иванов. Именно казанлъшкият тим бе по-енергичният и търсещ победата, след добра колективна игра по фланговете, много пасове и тактически правилно изигран мач. „Старшията“ Наско Апостолов ръководеше с рутина и самочувствие срещата, променяше позициите на играчите, според развитието на минутите, разчиташе на контраатаки и дефанзивна игра.

16-ет минути преди финала на мача Пламен Колев-„Пацо“ бе фаулиран в дъгата пред наказателното поле, след което Надим Ангелов от статично положение отбеляза технично за крайното 2:0. Това бе малкото, с което „се разминаха“ футболистите на „коравия“ тим от Асеновград, след редица пропуски на Колев, Ивелин Илиев-„Шаки“, Ники Георгиев-„Ниньо“, Мартин Маринов…. Игра с много настроение и хъс, концентрация и „диктуване“ на темпото в съботния ден.

Към края на срещата от Трета лига-резервата Росен Димитров непредпазливо и в старанието си да бъде полезен фаулира в наказателното поле играч на гостите, а арбитърът Валентин Железов посочи точката за изпълнение на дузпа. Вратарят ни Михаил Михайлов акробатично и зрелищно спаси 11-ет метровия удар, което бе и страхотен финал за „Розите“.

Футболистите ни гостуват на лидера ПФК „Спартак Пловдив 1947“  в неделния ден /19.11.2023 година/. По предварителна програма последното гостуване за годината е на стадион „Пловдив“.

„Розите“ играха със следните титуляри на градския ни стадион:

Михаил Михайлов /вратар/, Иво Иванов /капитан/, Мартин Маринов, Надим Ангелов, Ивайло Димитров, Николай Георгиев, Пламен Колев, Ивелин Илиев,Стоян Иванов, Деньо Кършаков и Димитър Димитров.

С 29 точки сме на едва точка от „ТОП 5“ в Лигата / 8 място от 20 отбора/, след 9 победи, 2 равенства и 6 загуби / и положителен актив като голово съотношение 30:16/.

Снимки : DM Art Photography