Момчетата на „Аргус ММА“ взеха купа и две шампионски титли от държавното

Успешно начало в състезанията за спортния клуб „Аргус ММА“ и треньора на годината за Казанлък Красимир Аладжов. Неговите възпитаници спечелиха две шампионски титли, общо четири медала и Купа за първо отборно място при момчета /12-13 год./ в Държавния личен шампионат по ММА на БФММА в Благоевград.

Орлин Орлинов спечели републиканската титла във възрастова категория „Момчета“/12-13г./, категория 44 кг. , при това, в дебют на състезателната сцена. Николай Бижев стигна до златения медал във възрастова категория „Момчета“/12-13г./, категория 57 кг. В предварителните кръгове той спечели две категорични победи със събмишън.

Йордан Бижев взе сребърен медал във възрастова категория „Момчета“/12-13.г./, категория 57 кг. Данчо също постигна две доминантни победи в предварителните кръгове, едната със събмишън, другата със съдийско решение.Така, двамата братя трябваше да определят първото място със срещата помежду си. „За мен не е редно двама братя да се състезават един срещу друг в боен спорт като нашия. Те достатъчно се конкурират в тренировъчния процес . Така че, мирно, кротко и възпитано, двамата се разбраха кой да е служебен победител“, споделя треньорът Аладжов.

Със своето представяне, тримата млади бойци спечелиха Купа за първо отборно място при момчета /12-13 год./. Това е трета спечелена купа на клуба за отборно представяне във възраст „Момчета“ за последните две години.

Дебют на състезанието направи Стефан Комитски, който спечели третото място в категория 57 кг ,“Кадети“. В първата си среща Стефко победи със съдийско решение, но загуби полуфиналната си среща със съдийско решение след оспорвана и равностойна битка.

Още четирима състезатели се подготвяха за състезанието, но не успяха, заради вирусни заболявания, обясни наставникът. Сред тях и Веско Митев ,който миналата година спечели трето място на Световното първенство по ММА във възраст „Кадети“/14-15 г./.