Млади шахматисти възвръщат славата на „Алехин“ по турнирите

Някогашната силна казанлъшка школа отново влезе в устата на критиците. Младите шахматисти на клуб „Александър Алехин“ се представиха блестящо на силен национален турнир във Велико Търново, провел се на 23 ноември. Състезанието бе за деца във възрастовите групи 6, 8, 10 и 12-годишни, организирано от местния клуб „Етър“. След изиграването на шестте кръга от надпреварата шестгодишният Александър Гавазов завърши с първо място в своята възрастова група за участниците от детските градини. Сашко е 27-ми в общото класиране от 79 шахматиста. Още по-напред в подреждането е неговият брат Веселин, с ЕЛО 1176, пето място и сребърен медал при 10-годишните деца, с общо 5 натрупани точки.
Треньор на момчетата в шахматен клуб „Александър Алехин“ е Димитър Пашев.

Седмица по-рано, неговите възпитаници участваха и на турнир в Раднево. До медал стигна едиствено Александър, който отново победи в своята група при участниците без рейтинг, Б турнир.