Загуба на старта на „Евро’2012”

Националният отбор на България за девойки старша възраст отстъпи на Италия с 1:3 (25:19, 21:25, 17:25, 12:25) в първия си мач от предварителна група „В“ на Европейското първенство по волейбол в Анкара (Турция). „Младите Лъвици“ направиха един великолепен първи гейм, като изненадаха съперничките и ги свалиха буквално „ на колене“. Момичетата на треньора от Казанлък Радослав Бакърджиев отбелязаха 6 точки от блокада в този гейм, като тя се оказа непробиваема за противниковата атака. Добри серии от сервис отбелязаха казанлъчанката Веселина Григорова, след чието изпъление нашите намалиха първоначалния пасив и Симона Димитрова, която отбеляза 2 аса в гейма, а след нейният сервис съотборничките й поведоха в резултата и не изпуснаха водачеството до край. Италианките, изненанади от това развитие, започнаха да грешат, като улесниха нашите за спечелването на първия гейм. В третата част българските волейболистки стартираха много добре, като поведоха с 4:1. За съжаление не успяха да запазят предимството си, а няколко поредни грешки доведоха до изравняване на резултата. В този гейм, който бе и психологически, нашите момичета не успяха да издържат на напрежението и след равенството 13:13 отстъпиха пред напора на италианките, като те затвориха и тази част и поведоха с 2:1.До края на мача младите ни националки не успяха да се върнат отново в играта, като в четвъртата част превъзходството на италианките бе голямо. Те поведоха още от началото, а впоследствие със смазващото 19:11, като до края на гейма нашите отбелязаха скромните 12 точки.Водач на „трикольорките“ е Деко Григоров от „Казанлък Волей“. Днес от 14 часа срещаме „сборная“- рускините в Анкара.