Домакините от „Киара-Н“: Страхотна организация и отлични резултати на турнирите в Казанлък

Със седем медала приключи участието на КСТ „Киара -Н“ на провелите се в Казанлък Държавно лично и отборно първенство „Млади надежди“, ДЛОП по клас и турнир по спортни танци за купа “КИАРА-Н 2023”. В състезанията в съботния ден, 4 ноември, взеха участие над 200 състезатели от цялата страна. Турнирите бяха организирани от БФКСТ, Община Казанлък и КСТ „Киара – Н“.

Със златни медали от ДЛОП в клас 15С са възпитаниците на треньорите Николай Тенев и Антония Грозева Лазар Илучев – Ивайла Кочешева, а в 11 Е победители станаха Даниел Попов и Ванина Димитрова.

Състезателите на „Киара-Н“ взеха други четири медала в Държавното лично и отборно първенство „Млади надежди“. На първо място до 15 г. се класираха Никола Демирев и Стефани Христова. Бронзовите медали са за танцовите двойки Васил Балабанов – Даная Стоянова (до 7 г.), Акиф Кадъ – Микаела Ковачева (до 11 г.) и Димитър Вакавлиев – Симона Стойнова (до 9 г.).

С призови места при момичета соло (до 11 г.) в латиноамериканските танци са Изабел Ламбова (второ място) и Виолета Михайлова (трето място). При до 15-годишните Ивайла Захариева се класира на четвърто място, следвана от Ева Касева.

Страхотна организация, отлични резултати за нашите участници и много приятни, зареждащи емоции – така обобщи представянето на своите възпитаници от „Киара-Н“ треньорът Николай Тенев. „Поздравявам децата за успехите им залата и в турнирите по спортни танци от началото на сезона. Предстои да закрием календарната година с участие в турнири в Чирпан и Бургас „, разказа още наставникът на казанлъшките грации.