Гм Краси Русев-временен лидер сред лидерите!

До 25 април  Банкя  е домакин на  77-ото Държавно индивидуално първенство по шахмат за мъже – финал  и  62-ото Държавно индивидуално първенство за жени – финал. Първенството за мъже се провежда в 11 кръга по кръгова система „всеки срещу всеки“, а за жени – в 9 кръга. Контролата за игра е „олимпийската“ – за всеки състезател по 90 минути за 40 хода, 30 минути до края на партия с добавени 30 секунди  за всеки изигран ход.
При мъжете  участват 12 състезатели/ 11 със звания/, а при жените – 10 шахматистки.Сред тях е гм от Казанлък   Красимир Русев / с екипа на „Арбитрус“ Разград/,който  завърши реми в първия кръг с мм Петър Арнаудов/”Локомотив 2000” Пловдив/.С ЕЛО –рейтинг 2532,Русев стартира на престижното 3-то място в стартовия лист.Във втория кръг Русев отново си подели по половин точка след равенство срещу съотборника си  гм Момчил Николов.В третия ден от надреварата над София казанлъчанинът спечели първа победа над мм Радослав Димитров /”Булмекс” –Велико Търново/ на престижната 2-ра маса. В 4-та си партия с гм Николай Нинов от „Локомотив”/Пловдив/,Русев отново завърши с миролюбиво равенство в първенството на най-добрите 12.В следващите два кръга срещу мм Марио Вутов/”Виктори” Благоевград/ и  съотборника му мм Ивайло Енчев казанлъшкият гросмайстор взе по точка и е вече лидер в Банкя.След  спечелените  4,5 точки от по три победи и равенства,Русев от Казанлък е водач във временното класиране на 77-то лично първенство при мъжете.Водачът по ЕЛО-рейтинг с 2657- гм Кирил Георгиев/”Локомотив” София/ среща казанлъшкото момче в „дербито” на 7-ия кръг.И двамата са с идентичен актив от точки и ще играят партията си на втора маса.