В тест за дебютанти ,волейболистките от Бурса победиха “Казанлък Волей” с 3:1

Женският отбор на турския „Бурса Беледийе“ (Бурса) победи „Казанлък Волей“ с 3:1 (25:23, 25:22, 18:25, 25:15), в контролна среща, играна в столичната зала „Васил Симов“.Така новакът в турската елитна група/един от трите тима в Бурса/ при жените надигра новака в българското първенство, като даде само гейм на родните представителки в залата на ЦСКА. Контролата бе трета проверка за волейболистките от Казанлък, които бяха сформирани като отбор в началото на септември. През по-голямата част от мача състезателките на Стоян Гунчев бяха равностоен съперник, като в първите два гейма имаха предимство до второто техническо прекъсване, а впоследствие туркините надделяваха в решителните моменти. В третата част родните волейболистки все пак удържаха преднината и успяха да спечелят гейма. В мача играха почти всички състезателки от Казанлък, а ротациите доведоха до успешен четвърти гейм за тима от турския град. Казанлъчанки тренират в спортен комплекс „Багира-Арсенал“ без почивен ден, едноразово наблягат и на физическа подготовка.

„Много съм доволен от изявите на волейболистките“, коментира треньорът на „Казанлък Волей“- Стоян Гунчев. „Това бе първа проверка за нас с отбор извън България, като все още търсим синхрон в състава“, допълни специалистът. След 27 септември „Казанлък волей“ ще се включи в турнир в Истанбул, като там ще срещне няколко тима от Турция, Гърция и Германия.