Алберт Попов записа най-добро олимпийско класиране в кариерата си

Българинът се нареди 17-и в гигантския слалом на игрите в Пекин. С перфектно второ спускане Попов влезе и в Топ 20, като добави допълнително самочувствие за коронната си дисциплина този сезон – слалома, насрочен за сряда. Преди това, при изключително тежки метеорологични условия Алберт Попов успя да влезе в Топ 30 след първото спускане и да стартира четвърти във втория манш. При силен снеговалеж, гъста мъгла и зарината в сняг писта, със стартов № 53 българинът се ориентира отлично, завърши 27-и и постигна резултат, даващ му възможност да атакува още по-челни места във втората част от надпреварата. Почти половината от записаните 87 състезатели не завършиха първия манш.

Владимир Илиев успя да влезе в Топ 25 на преследването от олимпийските игри в Пекин. Обилен снеговалеж, мъгла и силен вятър на пориви затрудни стрелбата на повечето участници. Българският биатлонист стартира с № 31 и правеше по две грешки до трета стрeлба, където след един пропуск излезе 35-и. В последните няколко километра с много силно бягане Илиев успя да финишира 25-и, на 4:33 след перфектния с пушката шампион Фийон Майе от Франция. Със стартов № 52 дебютантът на олимпиада Благой Тодев завърши 53-ти (6), а стартиралият 56-и Антон Синапов финишира 55-и (7). Последният олимпийски старт на биатлонистите ни е щафетата 4 х 7.5 км след два дни, във вторник от 11 ч. българско време.

Стрелбата от прав отпрати Милена Тодорова 31-ва в преследването на олимпийския биатлон. Това и отреди 31-во място в крайното класиране с 6 допълнителни обиколки и финал на 4:33 мин. след победителката.

Фотосите са осигурени от Български олимпийски комитет.