Първа загуба за националките в Пуерто Рико

Волейболистките от националния отбор за девойки старша възраст (U20), с казанлъчанката Елица Баракова, допуснаха първа загуба на Световното първенство в Пуерто Рико, съобщи специализираният сайт за волейбол bgvolleyball.com. В последния си мач от предварителна група А момичетата на селекционера Иван Петков отстъпиха с 0:3 (19:25, 15:25, 19:25) на силния тим на Русия. Още преди срещата, обаче, двата отбора си бяха осигурили участие във втория кръг на първенството и трябваше само да се определи първенеца в групата.
Така Русия ще завърши на първо място в група А с три победи и без нито един загубен гейм. България остава на второ място с 6 точки след две победи и една загуба.
След края на всички мачове от груповата фаза на световното ще се разберат и следващите съперници на волейболистките. На четвъртиналната фаза ще се сформират две нови групи с по четири тима, като първите и вторите от тях ще се класират за полуфиналите. В най-лошия случай тимът ни ще бъде на осмо място.