„Шори Доджо“ с много шампиони, девет медала и четири купи от Европейското в Италия

Такава е равносметка от участието на казанлъшките каратеки в приключилото на 2 април Европейско първенство по Шатокан карате-до в Италия. Надпреварата стартира на 31 март.

Европейски шампиони на „ката“ станаха Павел Гугушев и Ивелин Иванов, както и Самуил Гигов, двукратен шампион на „ката“ (индивидуално и отборно при момчетата) заедно с Георги Христов и Димитър Христов.

Ивелин Иванов спечели и втори медал – бронзов от участието си в шампионата на Европа – в дисциплината „джу ипон кумите“ и остана с 4-то място на „ката“, отборно микс.

Самуил Гигов пък взе трети медал – бронзов, в отборното класиране микс. Георги Христов има и сребърен медал на „ката“, и 3 място („ката“ отборно микс). Димитър Христов e с бронзови медали – на „ката“ и в дисциплината „джу ипон кумите“, както и 4 -то място „ката“, отборно микс.

Бронз завоюва и Габриела Джамбазова.

Ан-Мишел Христова зае 4-то място на “ ката“, отборно микс, а Теодор Далиев е пети на „ката“.

Треньор на състезателите от Казанлък е Илиян Дянков.