7 златни, 2 сребърни и бронзов медал за казанлъшкото колоориентиране

За единадесета поредна година казанлъшките ориентировачи отново са на върха  в колоориентирането. В околностите на Старозагорските минерални бани 302 състезатели от 23 отбора участваха в Държавното първенство по колоориентиране.

В късата индивдуална надпревара /спринта/ в Ново село с отлични резултати в групите при мъжете се разписаха Михаил Великов и  Александър Стоичков, както и Марияна Димитрова при 55-годишните жени.  Втори и трети при мъже 60 години са ветераните на казанлъшкия клуб „Орлово гнездо“ Павел Михалев и Христо Ангелов, аТончо Нейчев победи при 65-годишните състезатели.

На дългата  дистанция  между Сулица и Старозагорските Минерални бани държавни шампиони станаха Марияна Димитрова и Тончо Нейчев, а Павел Михалев е с вицешампионската титла.

Казанлъчани са първи и в щафетните състезания, по време на които бяха изминати 12 километра южно от с. Ягода. Тончо Нейчев, Павел Михалев и Христо Ангелов финишираха с общо време 2 часа 47 минути и 11 сек., пред ориентировачите на ”Бачо Киро”-Дряново и „Компас”-Хасково.