14 медала за клуб „Шори Доджо“ в Габрово

Отборът на СК „Шори Доджо”-гр. Казанлък отново се завърна с медали от провелата се на 1 юни „3-та Национална купа по Шотокан Карате До” в Габрово. Каратеките на клуба извоюваха общо 14 медала. При 11 годишните Симеон Петков се класира трети в дисциплината „Ката” и втори в дисциплината „Кумите”. При момчетата във възрастова група 12-13 години Иван Драголов завоюва две призови места – второ място в дисциплината „Асай Рю Ката” и трето място на „Кумите”, съотборникът му Мирослав Бончев се класира трети на „Асай Рю Ката”, а дисциплината „Ката” остана без медал поради съдийска грешка, след видимо превъзходство над останалите състезатели. При 16-годишните Иван Гаргов  взе два бронза – в дисциплините „Ката” и „Кумите”.
При жените Светла Димитрова се класира на първо място в дисциплината „Ката” и второ на „Асай Рю Ката”, а в същите дисциплини Ралица Върбанова взе два бронза. При мъжете, в дисциплина „Асай Рю Ката” Боян Петров  се класира на първо място, а в дисциплина „Ката” стана трети, като второто място в същата дисциплина бе за треньорът на отбора Илиян Дянков.
На предния ден се проведе съдийски курс и теоритичен тест със сенсей Колин Пут 7-ми Дан, главен съдия на SKDUN, на който взеха участие инструкторите на клуба Светла Димитрова, Ралица Върбанова и Станил Димитров, като самото състезание бе практическия им изпит, взет успешно и от тримата. По този  начин клубът вече има 5 лицензирани съдии.