ЦСКА детронира „Казанлък“ от второто място при жените

Волейболистките на ЦСКА надиграха като гост Казанлък в оспорван мач от първенството при жените. С 3:1 (20:25, 25:19, 25:21, 25:19) Червените спечелиха дербито за второто място в класирането. ЦСКА вече има пет победи, две загуби и 15 точки. Съставът на Казанлък е със същия актив, но с 14 точки заема третото място в подреждането.

Двубоят започна по най-добрият начин за казанлъчанки, които след поредица от 11 последователни точки поведоха с 12:2 и спечелиха гейма.

В последствие волейболистките ЦСКА  направиха пълен обрат.

Особено разгорещени бяха страстите в третата част, като двата тима стояха равностойно до 21:21. В решителните минути армейките отбелязаха няколко последователни точки и спечелиха гейма с 25:21.

В четвъртата част домакините се опитаха да се върнат в мача, но столичанки натрупаха солидна преднина и успяха да вземат победата над ВК „Казанлък“ с 3:1 в двубой от седмия кръг на първенството.