Цецко отново с шампионското злато!

За   7 пореден път казанлъшкият  талант в шахмата  фм Цветан Стоянов е шампион на България! Стоянов (с тима на „Бургас 64“) извоюва 8 победи в осемте  кръга до сега/ 100% успеваемост/ на индивидуалния шампионат по шахмат за момчета до 10 години в Пловдив. Казанлъшкото момче постигна победи срещу съотборниците си Давид Кан и Марко Добриков/от германската федерация/, Иван Данаилов от  „Шумен” , Иван Иванов от „Рицар“ /София/, Ивайло Генов „Каиса”/Варна/, Йордан Портокалски /”Виктори” Благоевград/, Георги Игнатов „Враца” и Николай Чолаков /”Шах 21” София/.Още преди последния 9 кръг и партията  с Милко Бакалов от ЦСКА/София/, казанлъшкото момче е шампион,тъй като вторият има  6,5 точки и даже теоретически не е възможно Ивайло Генов от Варна да вземе златното отличие. В личния шампионат в класическия шахмат  участват  70 деца от 27 клуба.Отново в залите на „Новотел Пловдив”-„Париж” и „Москва” след финалния 9 кръг  започват и  двубоите в ускорения шах. Цецко Стоянов бе и лидер в стартовия списък с ЕЛО/рейтинг/ 1895.” Доволни сме и радостни за поредния успех! Това означава,че Цецо ще е в националния тим  за „Евро’2013” в  Черна гора и Световното първенство в Обединените Арабски Емирства.Вече ще играем при по-големите  за медалите в ускорения шахмат”,коментираха от треньорския щаб и родителите на Цецко,който в четвъртък заслужено ще спечели поредния си златен медал.