Убедително и категорично „Розова долина“ с нов успех у дома

Шест гола видяха феновете на „Розите“ във фаталния 13-ти кръг на стадион „Севтополис“. Казанлъшкият тим  игра силно особено през второто полувреме, когато нито тежкият терен, нито студеното време попречиха на футболистите да надиграят  коравия съперник от Асеновград с 4:2.

Още в 4-та минута гостите от “Асеновец 2005“ поведоха след атака отдясно и грешка на дефанзивния Даниел Иванов, а след близо 15 минути Ники Стоичков по дясното „крило“ намери капитана Атанас Апостолов и той с глава подаде към Владислав Калайджиев. Отблизо лекувалият доскоро травма играч също с глава изравни за 1:1. След 5 минути гостите отново поведоха с 2:1 след изпълнение на фаул и колективна наша грешка на защитата. Последваха пропуски на Стоичков и Ивелин Илиев, който през второто полувреме игра на „високи обороти“ и реши двубоя. След статично положение –корнер десет минути преди края на първото полувреме изпълнен от Николай Стоичков, опитният Иван Тилев от пеналтерията с плътен и силен шут изравни за 2:2.

В 65-та минута влезлият Кристиан Петров центрира отдясно на нисичкия и енергичен Ивелин Илиев и той с глава сложи „точка“ на спора в мача с трети гол за казанлъчани. Отново той след 10 минути окончателно с четвърти и финален гол попари надеждите на гостите с крайното 4:2 за „Розова долина“ срещу асеновградчани, в чиито редици личаха имената на опитни играчи със стаж и в професионалния футбол. След пълната „диктовка“ на „розите“ и Кристиан Петров пропусна да се разпише в края на мача с „две лица“ и силни втори 45 минути за домакините, които въпреки кадровите промени в титулярния състав взеха заслужени три победни точки.

„Розите“ играха така на градския стадион: Павел Колев, Даниел Иванов /Ахмед Фаиков/, Петко Георгиев, Тодор Таушанов, Христо Паричков, Иван Тилев, Николай Стоичков, Валентин Славов, Атанас Апостолов – капитан /Диан Димов/, Ивелин Илиев, Владислав Калайджиев/ Кристиан Петров/. След пет победи, реми и седем загуби сме 12-ти с 16 точки / и голова разлика 22-22!/ в таблицата на Трета лига-Югоизточна група. На 4 ноември гостуваме на Свиленград на местния стадион „Колодрума“.