С три медала от Балканско първенство по спортно катерене се завърнаха катерачите на клуб „Селт“

При голям интерес премина провелото се през почивните дни Балканското първенство по спортно катерене за деца, юноши и девойки, организирано от Варненския клуб по катерене. Изключително млад екип, нагърбил се с тежката задача да организира това голямо състезание с 200 участници. Състезанието уважиха гости от Гърция, Сърбия, Румъния и България уважиха това състезание.

Казанлъшките катерачи спечелиха своите медали още в първия ден от състезанието. Ани Ванкова зае 3-то място при девойки 16-17 г.. Йоанна Недялкова също е с бронз – при девойки 18-19 г., както и Иван Бонев – при юноши 18-19 г. При девойките 14-15 г. Косара Костова завърши на 10-то място, а при юноши 14-15 г. Валентин Танев зае 9-то място. Светлозар Илиев остана на 6-то място при юноши 16-17 г.

Във втория ден на Балканското, в групата на 8-9 г. момичета, Мария Колева зае 17-то място, а при момчета Цветан Иванов остана на 10-то място, Йоан Фъртунов – 11-то място, а Симеон Данчев – 14-то място. В групата на 10-11 г. момичета София Щипотина завърши на 17-то място.