Смачкахме самочувствието на поляците!

Българският национален отбор по волейбол победи с 3:1 гейма фаворита в групата Полша на Олимпиадата в Лондон.

Възпитаниците на Найден Найденов спечелиха първите две части на 22 и на 27 точки, но загубиха третия гейм на 13 точки. В четвъртата част играта вървеше точка за точка, като поляците наваксаха разлика от 5 точки, но след уверена игра и два мач поинта българите успяха да спечелят гейма с 25:23 и мача.

Това е втора победа за възпитаниците на Найден Найденов в Олимпийския турнир, след като вчера те спечелиха с 3:0 гейма срещу домакина Великобритания.

БЪЛГАРИЯ: Георги Братоев, Владимир Николов, Тодор Скримов, Тодор Алексиев, Николай Николов, Виктор Йосифов – Теодор Салпаров-либеро

Старши-треньор: Найден Найденов

ПОЛША: Пьотър Новаковски, Михал Винярски, Бартош Курек, Збигнев Бартман, Лукаш Жигадло, Марчин Мозджонек – Кжиштоф Игначак-либеро

Старши-треньор: Андреа Анастази