След две победи водим във „волейелита” при жените

Отборът на „Казанлък Волей“ победи като домакин „Локомотив’ 1929 Връбница“ (София) с 3:0 (25:12, 25:9, 25:18) в мач от втория кръг на Националната волейболна лига за жени в спортен комплекс „Багира-Арсенал“/Казанлък/. Това е втора победа за новака в женското първенство, който стартира повече от убедително, преследвайки своята цел да завърши в тройката на шампионата. Кметът на Казанлък Галина Стоянова дойде лично в залата и поздрави пред публиката волейболистките, треньорския щаб и ръководството на отбора. Момичета от школата на клуба подариха по една роза на каките от женския отбор на Казанлък. „Официалното откриване се оказа по-дълго от самия мач“, пошегува се изпълнителният директор на клуба Деко Григоров. И през трите гейма домакините натрупваха солидна разлика и „затваряха“ безпрепятствено геймовете, за да се поздравят с „чистата“ победа. Двубоят се игра без напрежение и казанлъчанки показаха малка част от наученото от треньорите Стоян Гунчев и Лариса Китипова. Над 350 души се насладиха на историческия мач в Казанлък, който си има вече елитен женски волейтим, в който най-резултатни бяха казанлъчанката Веселина Григорова и Дани Найденова в петъчния двубой. В играта на първия исторически за града ни женски тим имаше много настроение и желание за игра. След двете победи с по 3:0 над плевенския „Спартак 96″ като гост и последната в Казанлък сме временни лидери от 8 тима. С 6 точки и резултат в отделните геймове /от два мача/ 150:91, предстои волейтимът ни при жените да гостува в Шумен на местния „Феникс’09“ в зала „Младост“. Преди близо три седмици тимът ни победи с 3:2 шуменки в контрола преди началото на есенния полусезон. По програма мачът е в сряда/24 октомври/от 18 часа. Следващият ни домакински двубой е на 28 октомври/неделя/ от 16 часа в Казанлък срещу „Славия“/София/. В първите си тестове волейболистките ни победиха с по 4:1 и 5:0 именно столичанки в зала „Багира-Арсенал“.

„Казанлък Волей“ игра така за първата си победа пред собствена публика: Ася Динова-капитан, Кристина Гунчева, Веселина Григорова, Кристина Тотева, Маринела Витекова, Дани Найденова, Йоана Николова-либеро, Кристин Колчагова, Елица Баракова, Славина Колева , Виолина Николова и Искра Минтова.