Северна Германия си има шампион от Казанлък!

В малкото германско градче Пиннеберг / до Хамбург-Германия/ над  260 таекуондисти от северните провинции си разпределиха медалите в Шампионата на северна Германия.Стоян Начев от Казанлък спечели поредното си отличие в източните бойни изкуства-шампионското!

„Играх срещу кореец  и германец, и ги победих съответно със 17:9, и 8:5 в категорията ми 63 кг. Домакините /от градчето с над 42 000 население/  в претъпканата зала бяха от клуб „Златен лъв”.

Казанлъшко  момче  бе  преди това и шампион на  Берлин  в атрактивния таекуондо спорт, и то на два пъти „превзе” немската столица! Стоян Начев,един от наследниците на популярния  треньор от Казанлък-Цанко Начев, грабна трофея на германската столица преди близо повече от половин година! Над 17 клуба от Берлин и над 200 участника си разпределиха отличията на дебютния за годината турнир.С екипа на „Олимпийския таекуондо тим на Берлин”, казанлъчанинът Стоян Начев  в 3 срещи  постигна  3 много убедителни победи и триумфира с титлата на немската столица в категория до 63 кг.В следващия турнир бе  вицешампион на международния таекуондо турнир за „Купата на Бундесрепубликата Саксенанхалт” ( „14-та Oberlausitz Cup 2013”  в зала „Sch?tzenhalle Bautzen”). В  3- тата среща на финала загуби едва с 9:10 от поляк в много оспорван финал, а в първата среща победи  с убедителното със 7:1. 37 клуба  и 275 участника взеха участие в силния международен форум.След броени дни казанлъшкото момче бе отново шампион на Берлин в атрактивния таекуондо спорт. Стоян Начев направи „дубъл“- грабна  отново трофея на германската столица в източните бойни изкуства. В рамките на „11-ия Международен Отворен Турнир на Берлин” на татамитата-настилките на общо „осем бойни полета“ на препълнения  „Erika Hess Ice Stadium”,Стоян от Казанлък грабна златния медал и купа на престижния форум. Тогава 8 възрастови групи деца,юноши ,девойки,мъже и жени в над 15 категории участваха в силния турнир с домакин местния клуб във възрастовия диапазон от 7 до над 18 години.С победите си и първото място /при мъже до 63 кг./,Стоян от Казанлък е с голям принос за лидерството на столичния тим.“Имаше  615 участника от 172 тима от цял свят! Стоян дебютира в турнира и го спечели след 3 победи в 3 срещи.Последният финален двубой бе тежък,оспорван и продължителен след 20:15 за Начев.След едва повече от две години тренировки вече, печелим турнир след турнир!“,бе лаконичен и радостен треньорът и баща Цанко Начев.