„Розите“ с малшанс в двубоя срещу „Асеновец“

ФК „Розова долина“ загуби  с 0:2  в Казанлък от „Асеновец“. Двубоят е от 33-ия кръг на Югоизточната Трета лига. Домакински превес и повече атаки към противниковата врата. Гостите от Асеновград поведоха след удар на Реджеб Халил, вратарят изби, но Петър Шопов нанесе нов шут и топката  влезе във врататa на „розите“ в средата на първата част. Всичко приключи четвърт час преди края, когато Тодор Тодоров надбяга защитата и подпечата победата с втори гол за гостуващия тим. Казанлъшките футболисти на два пъти „треснаха гредите“ на вратата на „Асеновец 2005“ , а във втората част на няколко пъти пропуснаха да отбележат чрез Ивелин Илиев, Цветан Чахов и Ахмед Фаиков.

Контузии продължават да лекуват Валентин Иванов, Николай Стоичков, Мартин Маринов, Венцислав Иванов. Наказание от 1 среща изтърпяваше Стоян Иванов. След „сгъстения цикъл“ от мачове и натрупаната умора, много напрежение внесе и субективния фактор от поведението на арбитрите от Бургас – Лазаров, Георгиев и Илиев.