„Розите“ „превзеха“ и стадион „Шипка“!

Казанлъшкият футболен „Розова долина“ взе ценни и важни три точки при гостуването си на „Асеновец 2005“ в Асеновград. В 14-ия кръг на Югоизток в Трета лига, тимът ни победи с 2:1 на негостоприемния стадион „Шипка“.

„Силен мач на отбора ни, раздадоха се всички момчета, максимално концентрирани бяха и търсеха победата“, коментира треньорът Милен Христов, който отново водеше „Розите“ и в Асеновград.

„Доволни сме, играха мъжки и доминираха. Още във втората минута след асистенция на Ивелин Илиев, Пламен Колев отбеляза и поведохме в резултата. Всъщност, доминирахме и превъзхождахме „Асеновец“, които играха много грубо и не колегиално. Домакините получиха червен картон за вратаря си след като последният фаулира Венцислав Иванов.“

Тодор Тодоров  в 37-та минута изравни от дузпа, а статистиката от мача доказва превъзходната игра  и доминация на „розите“ срещу асеновградчани: с над 54% притежания на топката, след близо 180 атаки и 3 удара към вратата на „Асеновец 2005“ след 97 минути игра.

„Отново Пламен Колев-„Пацо“ отбеляза в 73-та минута игра с добавка за крайното 2:1 за нас, след нарушение срещу Стоян Иванов. Отборът игра правилно тактически и заслужено взехме победата, срещу домакините, които заслужаваха поне още 2 червени картони. Не се „пречупихме“ и бихме един от претендентите за „ТОП 3“, коментираха от щаба на „Севтополис“.

С мач по-малко, отборът заема 6-та позиция в таблицата във временното класиране от 20 тима с 26 точки /след 8 победи, 2 равенства и едва 3 загубени двубоя и положителен голов актив от + 18 попадения/.

В междинната среща като гости,титуляри за „Розите“ бяха: Михайлов, Валентин Иванов, Ангелов, Иво Иванов-капитан, Колев, Стоян Иванов, Сюнетчиев, Цветан Чахов, Стоичков, Илиев и Венцислав Иванов.

В събота, ПФК „Спартак Пловдив 1947“ ще ни гостува в Казанлък в 15-ия кръг от 16 часа на градския стадион.