„Розите“ „потопиха“ „акулите“ със силен мач в Казанлък

Напълно заслужено ФК „Розова долина“ победи с 3:2 днес един от претендентите за професионалния футбол ФК „Черноморец 1919“ Бургас, в пети кръг от футболното първенство на Трета лига – Югоизточна група.

Още в първите 45 минути казанлъчани изиграха силен и стойностен футбол за удоволствие на над 300 души на стадион „Севтополис“. В 9-та минута Ахмед Фаиков отбеляза красиво след пряк свободен удар за 1:0. Минута по-късно Милен Танев след идентично статично положение изравни за 1:1. Отново опитният Фаиков след изпълнение на корнер хитро покачи на 2:1 (в 14 минута), с „помощта“ на Стоян Кижев от гостите. След двуходова комбинация между Кольо Чахов и Атанас Апостолов, „розите“ увеличиха преднината си с 3:1 (40 минута), с попадението на играещия старши-треньор.

Второто полувреме домакините го изиграха тактически правилно и дефанзивно, а пропуски пред гола направиха Пламен Колев и Чахов. В самия край на мача, в 90-та минута Мариян Тонев от екипа на гостите вкара второто и финално попадение за бургазлии.

Така „Розите“ продължиха серията от три последователни срещи без поражение, а аплодисментите на публиката бяха оценка за себераздаването и сърцатата игра на футболистите, независимо от кадровите проблеми в тима. По време на двубоя бяха събрани 312 лева от дарения на феновете, за което клубът благодари най-сърдечно.