„Розите” повалиха „гигантите” от Съединение с два „бързи” гола

Очаквана и трудна победа с 2:0 инкасираха казанлъчани на стадион „Севтополис“. Фаталният 13-ти кръг ни донесе очакваните три точки в Югоизточната „В“ група след слаби и безизразни първи 45 минути срещу „Гигант“/Съединение/. Трудно „взехме“ очакваната победа пред отново „обидно“ малко публика и чудесно есенно време за игра. Ахмед Фаиков, Пламен Колев и Пламен Стоянов пропуснаха да направят резултата по-изразителен през вторите 45 минути, в които „розите“ излязоха мобилизирани и преобразени. Офанзивният Венелин Братанов и дефанзивният Бекташ Али не играха в равностойния и тежък двубой за седмата и домакинска победа на казанлъчани. В 52-та минута капитанът Стоянов бе „повален“ за пряк свободен удар, който технично бе изпълнен от Асен Асенов. Младият Христо Паричков „засече коженото кълбо“ с глава в левия ъгъл за 1:0. След само 5 минути отново Стоянов след силен шут от 15 метра принуди вратаря на гостите да отбие в краката на Фаиков, който също бе „повален“ в наказателното поле за дузпа. Последната бе реализирана отново в левия края на вратата от аматьорския национал Ахмед Фаиков за крайното 2:0. В 75-та минута казанлъчанинът Николай Цонков бе „пратен под душа“ за „удар без топка и директен червен картон“, нарушение колкото ненужно, финансово тежко и необосновано за клуба ни. Гостите имаха своите шансове, дори и „удариха греда“, но и „стражът“ ни Костадинов бе на ниво и отрази отблизо ударите им. Всичко останало бе плаха игра в центъра и за първи път гостуващ тим без претенции към арбитрите от Бургас. В предпоследното гостуване за годината играем на 10 ноември в Ямбол с местния „Тунджа“. До тогава сме на завидната и успешна 8 позиция с 22 точки/както и седмия в таблицата от 18 тима при „аматьорите“/. Головата ни разлика е изравнена 15:15 попадения, след 7 победи, един равен и пет загубени срещи над „златната среда“.

Казанлъчани играха така в есенния двубой на „Югоизток“- Костадинов, Николай Калчев, Николай Архипов, Нейчев – играещ треньор, Николай Цонков, Христо Ангелов, Христо Паричков/Дзънов/, Асенов/Калайджиев/, Пламен Колев, Фаиков, Пламен Стоянов -капитан/Даниел Танев/.