„Розите“ в ТОП 5 на Югоизток

„Розова долина“ „изкова“ ценна  и „сладка“ победа с минималното 1:0 над „Спартак 1947-Пловдив“ в Трета лига на Югоизток.

Двубоят срещу „новака“ от „Града на тепетата“ премина в две полувремена за двата тима. Силната и динамична  първа част за домакините от Казанлък и вторите равностойни 45-ет минути на градския ни стадион. В 15-ия кръг при „аматьорите“, в продълженията след 45-та минута Ивелин Илиев от „розите“ вкара важен и единствен гол след разбъркване в наказателното поле. Преди това и през второто полувреме офанзивните ни и дефанзивни играчи пропуснаха да направят резултата по-изразителен. Казанлъшкият представителен футболен тим търсеше победата и заслужаваше трите точки срещу пловдивските „гладиатори“. Силни втори 45 минути изигра вратарят ни Михаил Михайлов, който на няколко пъти запази мрежата си „суха“.

Към края на двубоя за „удар без топка“ гостите заслужаваха да завършат с 10 души, но арбитрите „тушираха“ спречкването на терена. След многото пропуски на „розите“ пред вратата в атака, контузените сред тях, тежкият „цикъл: сряда-събота“, липсата на Наско Апостолов и Калоян Петров /с националите в Албена/, победата е закономерна и очаквана.

В сряда- 2 ноември гостуваме на „Миньор“ в Раднево за Купата при аматьорите, а след седмица сме в Смолян срещу местния „Родопа“.

Днес титуляри за „Розите“ бяха: Михайлов, Валентин Иванов, Ангелов, Махмуд, Иво Иванов-капитан, Колев, Стоян Иванов, Сюнетчиев, Цветан Чахов, Илиев и Венцислав Иванов.