Радина Димитрова е новият шампион в катеренето на „Селт“

Чаровната Радина Димитрова донесе шампионска титла на Клуб „Селт“ от приключилото вчера в София държавно първенство по спортно катерене за деца, юноши и девойки. Радина спечели златото в дисциплината „скорост“ при 8-9 годишните момичета. Йоанна Недялкова е с вицешампионска титла на „трудност“ за 12-13-годишните. Сребърни медали печелят също Галина Ботева и Ангел Славов при най-малките, както и Диляна Славова, и тримата в дисциплина „трудност“. Бронзовите отличия заслужиха Анна Мария Бонева и Ангел Славов в дисциплината „скорост“ . Трето място и за Деляна Славова на „трудност“ при 8-9-годишните момичета. Треньор на казанлъчание Никола Недялков.

Сто тридесет и три деца от 11 клуба взеха участие в държавното първенство по спортно катерене, на което бяха излъчени шампионите в дисциплините „трудност“ и „скорост“ за 2016г. При много добра организация и отлични условия домакините от НСА проведоха за пореден път най-трудното състезание в календара на спортното катерене. Отново най-много медали спечелиха състезателите на НСА, които с 13 златни, 12 сребърни и 11 бронзови медала, безапелационният победител в отборното класиране. Деца от 6 клуба спечелиха шампионски титли, а още 3 клуба са с медалисти.