Очаквана победа за начало!

“Казанлък Волей” победи “Феникс 09” (Шумен) с 3:1 (25:17, 23:25, 25:20, 25:15) във втория мач от турнира в зала “Багира- Арсенал”, който е част от редовния сезон в женската Национална волейболна лига. Близо 500 привърженици на домакините изпълниха трибуните в залата, за да подкрепят новака в първенството в този двубой. Шуменки започнаха мача по-концентрирано и поведоха с 5:2. Тяхното преимущество обаче не продължи дълго. Много скоро резултатът бе изравнен и казанлъчанки взеха инициативата. С по-успешна игра на сервис домакините наложиха волята си, а капитанката Ася Динова затвори гейма с ас за убедителното 25:17. Във втория гейм „Феникс” натрупа по-убедителен аванс от 5 точки, който казанлъчанки стопиха при 11:11. След това обаче момичетата на Стоян Гунчев отново влязоха в ролята на догонващи като този път равенството бе възстановено при 16:16. Беше ред на домакините да излязат напред в резултата и те поведоха с 20:17, но това не отказа шуменки. С отлични изяви на Кристина Георгиева в защита и нападение, те стигнаха до 3 поредни геймбола при 24:21. Казанлък спаси първите два, но при третия Кристина Гунчева сгреши от сервис и гостенките спечелиха частта с 25:23. В третия гейм инициативата бе на страната на Казанлък, но „Феникс” дълго време не позволи на съперника да дръпне с повече от 4 точки разлика. Дори в заключителните части, когато домакините стигнаха до 6 поредни геймбола, гостенките не се отказаха от самоотвержената си игра и спасиха първите два от тях, но в крайна сметка блокадата на Виолина Николова бе безпощадна в последното разиграване и геймът завърши при 25:20. Четвъртият гейм бе подобен на първия. Шуменки поведоха в резултата, но удържаха само до 11:11. След 13:13 вече положението на терена бе изцяло под контрола на домакинките. При серия от начални удари на Веселина Григорова резултатът стигна до 20:13 и крайният изход вече бе предопределен. Оттук нататък мачът просто се доигра, за да се стигне до аса на Кристина Тотева, който постави края при разгромното 25:15.Преди този мач „Марица”/Пловдив/ убедително и очаквано победи с 3:0 в Казанлък „Спартак 1996”/Плевен/.Казанлъчанки в началото на сезона победиха като гост шуменки на два пъти в контрола и за мач от волейлигата.В понеделник от 18 часа посрещаме плевенчанки в четиристранния тридневен турнир.