Очаквана загуба без голяма част от титулярите

Отборът на  „Асеновец“ се наложи с 2:0 над „Розова долина“/Казанлък/ в двубой от неделната програма на Югоизточната „В“ група. Тимът от Асеновград надигра своя съперник и заслужено се поздрави с победата на  стадион „Шипка“. В началните минути домакините бяха по-активният тим, но трудно стигаха до „чисти“ положения. В края на първата част обаче крепостта на „розите“ падна. След центриране в наказателното поле и разбъркване „кълбото“ попадна в Борислав Караматев, който с мощен удар откри резултата. След почивката в 51-ата минута „Асеновец“ стигна до втори гол. Негов автор стана Веселин Филипов, който проби мощно и прати кълбото в мрежата на гостуващия „Розова долина“ за втори път.В тима на казанлъчани имаше много кадрови проблеми, след като за Асеновград не пътуваха голяма част от титулярите, лекувайки контузии и травми. Вече в четвърта среща „розите“ нямат отбелязано попадение ,а в 14-ия кръг отново гостуваме на „Загорец“ в Нова Загора /неделя-10 ноември/. След 12 срещи, казанлъчани са 12-ти с 11 точки от 17 тима при „аматьорите“ с негативен голов пасив от 11 към 19 попадения. В актива си имаме едва три победи,две ремита и седем загуби в таблицата за временното подреждане.