Отново казанлъшки триумф на Балканите

Казанлъшкият клуб за екстремни спортове „Селт“ участва в 8-мия Международен отворен турнир по спортно катерене“Белградски трофей“. След трите дисциплини –„трудност“,“скорост“ и „боулдър“ възпитаниците на Никола и Тихомира Недялкови спечелиха 14 медала и два трофея в Белград/Сърбия/. Традиционното балканско състезание събра над 60 катерачи-деца, юноши и девойки от България, Сърбия, Румъния и Черна гора. Белградското основно училище“Лаза Костич“ и местната спортна зала бяха домакини на състезателите в раздела“боулдър“на стена с над 8 метра височина и над 200 кв.метра площ. Парк“Земун“, в близост до река „Дунав“, в Нови Белград с 12 метровото спортно съоръжение и над 300 кв.метра площ бяха арена в другите две дисциплини в атрактивния спорт – „трудност“ и „скорост“.

Малката Йонна Недялкова от „Селт“/Казанлък/ сред три момичета е 1-ва на „трудност“ и 2-ра на „боулдър“ и „скорост“. Най-малката от сестрите Недялкови бе на суперфинал в „трудността“ и въпреки проблемното и тежко пътуване надделя над Аделаида Трифу/Румъния/. В крайното комплексно класиране от трите дисциплини Йоанна е втора. Иван Бонев от Казанлък е трети от 4-ма в групата си след златния медал на „боулдър“, бронз на „скорост“ и 4-ти на „трудност“. Истински фурор предизвика дебютантът в международните прояви от казанлъшкия“Селт“- Стоян Петров, който грабна и трофея след крайното класиране от 11 момчета. След два златни медала на „боулдър“ и „трудност“, Петров е пети в „скоростта“, но и първи след трите раздела в сръбския град. Идентично е финалното класиране за Васил Цветков, който също е възпитаник на спортната фамилия Недялкови. Цветков отнесе в Казанлък трофей и три златни медала от трима в трите дисциплини на катеренето. След три втори места Катя Грозева е вицешампион в крайното подреждане на Отворения тур в Сърбия, след който България е отборен шампион.