Отличия за младите спортисти от СК „Моделизми”

През изминалата събота и неделя 18-19 май децата и юношите от Казанлъшкия спортен клуб „Моделизми“ се представиха отлично при участие в състезанията по авиомоделизъм и заеха призови места в класирането. Ловеч бе домакин на националното ученическо първенство по авиомоделизъм „Ловеч 2013″. Децата от казанлъшкия клуб, водени от председателя Милен Тотев, завоюваха общо три златни и един сребърен медал. Юношата Цветан Вълчев не остави никакви шансове на съперниците си и спечели два златни медала в класове „радиоуправляеми акробатични модели“ и „радиоуправляеми безмоторни планерни модели“. От децата до 15 години Христо Кристиянов заслужено взе златото с пилотиране и при акробатичните модели. Росен Златанов се класира втори и взе сребърния медал при радиоуправляемите планери, а Минчо Иванов, който е дебютант в състезанията, се класира на 5- то място при акробатични модели.В отбора при децата в гр. Ловеч шампионът на „Моделизми“ Младен Тотев не участва, тъй като беше с националния отбор на международно състезание в Република Хърватска -кръг от Световната купа и Балканска купа . Той пък спечели за България два медала при юношите -трето място от Световната купа и второ -от Балканската купа.