Областният тим с множество медали от Републиканския преглед по пожароприложен спорт

Пожарникари от цяла България премериха сили в един от най-престижните турнири у нас – Републиканския преглед по пожароприложен спорт, който се проведе от 1-ви до 3-ти юни на лекоатлетическия стадион в Пловдив.
Състезанието се организира от Българска федерация по пожароприложен спорт със съдействието на ГДПБЗН-МВР, РДПБЗН-Пловдив и спортен клуб за пожароприложен спорт “Пловдив – 160”.
Участие взеха отбори от 26 областни градове в България, както и представителният отбор на Факултет ПБЗН при Академията на МВР.

Шампионската купа спечелиха огнеборците от Пловдив, втори в генералното класиране останаха пожарникарите от София, а трети е Факултетът ПБЗН. Представителите на ОД на МВР – Стара Загора са седми в крайното подреждане при отборите, но имат множество спечелени медали в отделните дисциплини.