Невероятни Даниела и Дечко,с медали за началото на сезона!

Казанлъшките атлети от параолимпийския национален тим Даниела Тодорова и Дечко Овчаров стартираха повече от успешно годината. На хиляди километри от България, заедно с треньора Радостин Тодоров от Казанлък, се изкачиха на почетните стълбички в силен международен турнир в Обединените Арабски Емирства.

В Шарджа/ОАЕ/ в три дни спечелихме пет престижни места, в първия международен турнир за годината. Даниела Тодорова е шампион на копие, а Дечко Овчаров е с бронзов медал в сектора за „хвърляне на диск”. От състезателите,на които съм треньор Мустафа Юсеинов е със злато на диск, а Ружди Ружди е трети в „тласкането на гюле” и „диск”. Това са и квалификации за Световните финали в Лион/Франция/, а от вторник сме поканени на турнир в Ал Аин в Югоизточната част на Арабския полуостров в Югозапaдна Азия.След тежките условия и тренировки на над -10 градуса в Павел баня сега почнахме успешно началото на сезона”, допълни младият специалист Радостин Тодоров. Заедно със сестра си Даниела вече са част от спортния календар на Казанлък с местен клуб за атлети с увреждания. Шарджа  е едно от седемте емирства, образуващи Обединените арабски емирства. Простира  се 16 км. по продължението на брега на Персийския залив и на повече от 80 км. във вътрешността му. Трите  острова Калба, Кор Хакан и Диба ал-Хусн, разположени на източното крайбрежие, граничещо с Оманския залив, също влизат в територията на Шарджа, която е 2590 km?.