На 15-ти и 16-ти май 2023 г. се проведе общинският етап по тенис на маса. Домакини на турнира бяха Клуб по тенис на маса ,,Розова долина“. За възрастова група 5 – 7 клас /момчета/ участие взеха два отбора. Победната купа е за ОУ,,Св. Паисий Хилендарски“, а втори се класира отборът на ППМГ,,Никола Обрешков“.

В индивидуалното класиране със златен медал е отличен Иван Иванов от ОУ,,Св. Паисий Хилендарски“, второ място – за Димитър Христов от ППМГ,,Никола Обрешков“, а третото място зае Георги Христов от ППМГ,,Никола Обрешков“.

За възрастова група 8 – 10 клас юноши отборно взеха участие 6 училища от община Казанлък. Призовото място отново е за отбора на ППМГ,,Никола Обрешков“, втори се класира отборът на ПГ,,Иван Хаджиенов“, трети завърши отборът на Професионална гимназия по транспорт и транспортен мениджмънт, а четвърти се класира отборът на ПХГ,,Св. Св. Кирил и Методий“.

При индивидуалните награди златото спечели Валентин Христов от ПГ,,Иван Хаджиенов“, сребърния медал получи Атанас Георгиев, ППМГ ,,Никола Обрешков“, бронзът отиде при Даниел Огнянов от Професионална гимназия по транспорт и транспортен мениджмънт, а четвърти се класира Валентин Пасев от ППМГ,,Никола Обрешков“.

При девойките се съревноваваха отборите на ППМГ,,Никола Обрешков“, които взеха победната купа и отборът на ПГ,,Акад. Петко Стайнов“.

Индивидуалните награди са за: първо място за Магдалена Златанова, Ясмин Ислям, Никол Минкова и Ивелия Колева.

Надпреварата по тенис на маса поставя финал на общинските спортни игри за учебната година.

Пожелаваме още много награди и успехи през следващата за казанлъшките спортисти!