Младите танцьори от клуб „Роза“ с множество медали от серия турнири през уикенда

На 22 и 23 април в град Долни Дъбник се проведе Международен турнир, Национална купа, Държавно първенство по спортни танци и турнир „Млади надежди”, организирани от БФКСТ. Клуб по спортни танци „Роза” при ОДК „Св. Ив. Рилски” участва с осем танцови двойки и две соло момичета.

В турнира за Национална купа, Венцислав Загорски и Александра Царева, юноши старша възраст – латина, се окичиха със златни медали. При юношите младша възраст Андрей Тончев и Александра Кръстева взеха сребърни медали на латина и стандарт. Стилиан Владев и Стефани Терзиева се класираха на седмо място на финал, при младежи – латина.

В Държавното първенство „Млади надежди”, Тунай Акгюл и Ивайла Минчева станаха втори, при двойките до девет години. Виктор Ламбов и Иурсин Ерхан също заеха второ място, при двойките до 11г. В същата категория – Борислав Михайлов и Александра Кафова станаха четвърти. При соло момичетата до 9г.  Росица Милкова зае трето място, а Сиана Моллова се класира четвърта. Петко Вътев и Никол Чонгова станаха първи, при двойките до 13г.

В Националния турнир Андрей Тончев и Александра Кръстева се класираха на второ място в клас 13 С. Александър Неделчев и Александра Белчева, също станаха втори в Клас 11 D.

В Международния турнир Венцислав Загорски и Александра Царева станаха първи и се окичиха със златото при юношите, старша възраст – латина. Андрей Тончев и Александра Кръстева, юноши младша възраст, се класираха на второ място – латина и стандарт. Александър Неделчев и Александра Белчева са трети при деца, втора група.