Младите волейболистки на България прегазиха САЩ с 3:0, Криси Гунчева остана резерва

Националният отбор на България за девойки старша възраст победи САЩ с 3:0 (25:12, 25:21, 25:17), в първия си мач от предварителна група С, на Световното първенство в чешкия град Бърно. Така младите ни волейболистки, водени от треньора Димо Тонев започнаха с успех в предварителната група на шампионата. Чистата победа пък изведе България на първо място във временното класиране на потока след първия ден.Нашите момичета направо прегазиха американките, като бяха лидерки на полето през целия мач. Още от самото начало на двубоя родните представителки показаха, че ще се борят за победата, като започнаха стегнато и поведоха. При 16:11 в наша полза отличният ни сервис доведе до точкова серия, като резултата стана 24:11. До края на гейма съперничките записаха само още една точка, а нашите спечелиха гейма и набраха самочувствие. И през останалите две части българските момичета диктуваха играта, не позволиха никакви обрати и спечелиха чиста победа. В отбора като втори разпределител в този мач бе Кристина Гунчева от Казанлък Волей.Реализатор за България стана Гергана Димитрова със 17 точки. Мира Тодорова добави 14 точки за победата, пише bgvolleyball.com. Следващият мач на младите ни надежди е днес от 13.45 срещу Мексико. В първият си мач мексиканките загубиха с 3:2 гейма в драматичен тайбрек от отбора на фаворите Русия.