Медали за казанлъчани в борбата

В залата на Пловдивския университет до стадион „Марица“ участие в ДЛОШ по свободна борба взеха 154 свободняци от 33 клуба.

При 86 кг. пореден медал грабна казанлъчанинът Мирослав Гешев /“Локомотив“ Пловдив/, който е шампион сред 27 борци от над 20 тима. С бронз е друг местен талант Божидар Бояджиев сред 18 борци от над 15 отбора.

Михаил Ганев се върна с титла на тепиха. Националът триумфира в кат. до 97 кг. в свободния стил на държавния личен шампионат в Пловдив. Асът ни, който спечели квота за олимпиадата на световното Лас Вегас ‘2015, записа 5 победи – две с туш, две с технически туш, а на финала съперникът му Драгомир Стойчев не излезе поради лекарска забрана. В очакваната с най-голям интерес кат. до 74 кг. Мирослав Киров спечели титлата, като в решителния сблъсък победи Пламен Киров с технически туш 10:0. По пътя до финала шампионът срази и Георги Иванов, спечелил олимпийска квота, а самият Иванов взе бронза. Киров бе обявен за най-техничен борец, а призът за най-резултатен получи Георги Вангелов (57 кг).

При най-тежките до 125 кг. победител е олимпиецът Любен Илиев, който на финала се справи с бившия национал, а сега треньор на юношите ни Димитър Кумчев.  Отборен шампион е НСА с 58 т., следват борците на Юнак Локомотив (Русе) с 57 т. и „Руен” с 54 точки на Бояджиев.