Лекоатлетите закриват годината с три медала от турнир в Сливен

Възпитаниците на Светла Миткова спечелиха три медала от последния за годината турнир, в който участваха лекоатлетите на ЛК „Цветанка Христова“. От турнира „Михаил Желев“, който се проведе на 15 декември в Сливен, в хвърлянето на гюле Радост Проданова победи при момичетата под 16 години, с резултат от 10,92 м. С второ място завърши състезанието за Радост Атанасова (до 14 години), а с бронз остана Павлина Пашова, която се състезава при девойките под 18 г. Ясмин Тонг завърши на пето място.

Излизаме в заслужена коледна ваканция, но няма много време за отпускане, защото в януари са първите държавни шампионати в леката атлетика, коментира треньорката на момичетата Светла Миткова. За ежегодната класация на спортистите от Казанлък с успехи за годината, лекоатлетическия глуб, носещ името на незабравимата Цветанка Христова, номинира двама от най-добрите си състезатели – Радостина Гачева и Калоян Жеков. До 10 декември спортните клубове от община Казанлък трябваше да номинират спортистите, които ще се борят за наградите на Община Казанлък. Церемонията по избор на Спортист на годината, треньор и отбор на 2022 година ще се състои през януари.