Куп медали и титли завоюваха казанлъшките танцови двойки в Албена

След шампионската титла на Християн Въгляров от „Киара-Н“ в к.к. Албена, домакин на Държавно първенство I ранг и Международен трунир по спортни танци, за възпитаника на треньорите Николай Тенев и Антония Каярова тридневният маратон край морето предложи още положителни емоции. Казанлъшкият спортист и дуетната му половинка Ксандриния Капелова /от клуб „Ксани Денс“/ станаха бронзови медалисти в многобоя при младежите младша възраст. В Международния турнир двойката е четвърта на „латина“, а в момента се подготвя за участието си във финала на „стандартни танци“.

Успешно представяне в състезанията направиха и другите танцови двойки на „Киара-Н“. Иван Матанов и Полина Куцарова /юноши старша възраст/ станаха пети на „латина“ в републиканската надпревара, а в международния турнир са шести.

Приятната изненада на турнира -Персиан Господинов и Лидия Елкина, от 22 двойки при юношите старша възраст се класираха шести на „стандарт“, а в многобоя са пети.

В Международния турнир успешно се представи и двойката Стелиян Христов – Тоня Келчева, завършила участието си в „Бейсик“ програмата на шесто място в изпълнение на „латино-американски танци“.

До този момент, страхотно представяне в състезанията правят и възпитаниците на Петър и Ваня Радева от Клуб по спортни танци „Роза“.  В държавния шампионат Десислава Тенева и Стоян Петров са вицешампиони на „стандарт“ при до 21 години. Калоян Бялков и Симона Семова станаха сребърни медалисти, вицешампиони на България, при до 21 годишните в многобоя. Второто отличие за Калоян и Симона е бронзов медал при младежи, също в многобой.

На снимката горе: Християн Въгляров и Ксандриния Капелова с треньорите Николай Тенев и Антония Каярова

Снимките под текста: Калоян Бялков и Симона Семова с треньора си от КСТ „Роза“ Петър Радев