Деница от ЛК „Цветанка Христова“ спечели медал от Мемориала, посветен на голямата атлетка

Казанлъчанката Деница Карамфилова грабна медал в Осмото издание на турнира „Цветанка Христова“ , провело се на националния стадион „Васил Левски“ в София. Турнирът събра над 300 млади атлети от всички краища на България. Деница, която се състезава за ЛК „Цветанка Христова“ е втора при жените на диск с 35,67 метра, а победител в дисциплината е Антония Щерева от „КЛАСА“. Валентин Цветков при мъжете е пети, също в дисциплината диск, с резултат 38,91 метра. Стефан Оджаков, син на Цветанка Христова, в отбора на Казанлък при юношите старша възраст се класира десети с 33.60 м. Треньор на лекоатлетите е Светла Миткова.

Въпреки ниските температури от под 10 градуса и силния вятър имаше оспорвани надпревари в тринадесетте дисциплини от програмата. Времето се отрази и на представянето при спринтьорите. Казанлъчанинът Иван Йовчев /КСА „Пендарева“/финишира пети във финалната серия на 100 метра юноши старша възраст с 11,4 сек., а в серията с 11,06 сек. Съотборникът му Симеон Вълев е 13-ти, а Даниел Шуманов – 27-ми.