Класика в резултата за финал- 3:0 на „Севтополис“

ФК „Розова долина”/Казанлък/ класически победи  с 3:0 гостуващия отбор на  „Димитровград’1947”.В спокоен и равностоен мач,без „да блестим” закономерно завърши и футболната година на „Севтополис”.  Головете за успеха реализираха  офанзивният Ахмед Фаиков през първото полувреме ,резервата  Асен Асенов  и капитанът Пламен Стоянов след почивката. Срещата започна равностойно, без особени опасности към двете врати. Единственото по-сериозно положение за розите бе в 15-ата минута, когато  защитникът  Христо Ангелов с удар от големия пеналт за малко не наказа недобре пласирания вратар на гостите.Те  от своя страна  опитаха няколко атаки, но достигнаха до едва два удара към вратата на скучаещия Златко Костадинов.По-опасното положение бе още в 3-та минута,когато макар и малкото публика видя опасната контраатака на димитровградчани.  Резултатът бе открит след половин час/ в 33-ата минута/, когато Венелин  Братанов изведе отляво Ахмед Фаиков и последният с плътен удар откри  – 1:0. След почивката гостите не показаха почти никакво желание за промяна на резултата. От своя страна казанлъчани отново с „прекроен” тим/липсваха Архипов и Али/ стояха доста по-добре на терена  и осъществиха няколко добри атаки на скорост. При една от тях в 77-ата минута след самостоятелна атака  по дясното крило Фаиков завърши с перфектно центриране към непокрития Асен Асенов  и за него не бе трудно да удвои резултата със силен и плътен удар  – 2:0. „Розите”  продължиха да атакуват и в 89-ата минута отново Ахмед Фаиков  по идентичен начин с помощта на влезлия Владислав Калайджиев , навлезе в наказателното поле, излъга и вратаря и   „подаде в чешка  уличка”на капитана Пламен Стоянов, който просто бе задължен да оформи крайното 3:0. Сега предстои последния мач преди дългата тримесечна  зимна пауза – гостуване на „Хеброс” в Харманли в събота. В последния си домакински мач за годината „Розова долина“ игра в състав : Златко Костадинов, Антон Иванов, Боян Нейчев-играещ треньор, Христо Ангелов, Николай Калчев, Ахмед Фаиков, Христо Паричков /Красимир Дзънов/, Венелин Братанов / Асен Асенов/, Пламен Стоянов-капитан, Николай Цонков, Пламен Колев / Владислав Калайджиев/.След 16 мача в Югоизточната „В” група казанлъчани са 10-ти от 18 тима с актив от 25 точки/колкото има и 7-ия/.След 8 победи,едно равенство и 7 загуби „розите” инкасират и негативен голов пасив от 18 към 20 попадения.