Катерачите от Казанлък с успешно представяне на „Петцен Трофи“ в Австрия

Клубът по екстремни спортове „Селт“ записа поредно успешно участие в международното състезание по спортно катерене „Петцен Трофи“. То се провежда за 20-и път в Австрия. Тук си дадоха среща около 200 състезатели от цяла Европа. Състезанието се проведе в три дни – от 7 до 9 юли в двете дисциплини – боулдър и трудност за деца, юноши и девойки. В първия ден се проведе едно ново предизвикателство, наречено Нинджа Паркур, разказва треньорът на катерачите ни Никола Недялков. Това са различни препятствия относно бързина, сила и ловкост и бе под формата на игра. За клуб „Селт“ най-добре се справи Стоян Петров се, достигайки до 3-то място.

Вторият ден предложи двубой в дисциплината трудност, като до финал достигна само Йоанна Недялкова. Тя остана 5-та, а нейната съотборничка Ани Ванкова – 11-та. Стоян Петров завърши с 9-то място. Последният ден бе състезанието по боулдър, в което Йоанна Недялкова е 8-ма, Ани Ванкова – 9-та, Стоян Петров – 10-ти.

В крайното класиране с най-добра позиция е Йоанна Недялкова – 6-то място, Стоян Петров е 10-ти и Ани Ванкова – 11-та. След края на състезанието организаторите проведох томбола да всички състезатели, като казанлъчани спечелиха 2 награди.