Казанлъшко дете в „ТОП 4” на българския тенис

Както вече „ПресТВ“ и радио „Вис виталис“ първи ви информираха вчера, че казанлъшкият тенис талант Марк Борисов е сред „тенис-елита“ на България, днес детето на „Розова долина“ завърши на 4-то място/от общо 16 деца/ в тенис турнира „Мастърс“ за момчета до 10 години. Престижното състезание се организира за поредна година благодарение на парите дарени от участниците в деветото издание на големия тенис турнир за известни личности „Лидерите“ за купите на „Стандарт“ и БФТ, който се проведе през месец май в СК „ДЕМА“. Надпреварата на кортовете в столичния квартал „Младост 1А“ завърши днес на кортовете на „Дема“. Борисов стартира отлично и с 3 победи спечели предварителната си група,както вече ви информирахме първи вчера. В полуфинала Марк загуби срещата си с Пьотър Несторов „Черно море Елит“/Варна/, а за третото място отстъпи на Никола Колячев „Диана“/София/. Новите таланти на българския тенис Симеон Терзиев („Диана“) и Беатрис Спасова („Темпо“ Варна) спечелиха първите места на „Мастърс-а“. Тридневен лагер-сбор на 12 от най-добрите български деца от 11 тенис-клуба отново в София предшестваше турнира. Покана за тренировките в столичен хотел получи и малкия Бирисов. Преди победите на малкия талант от Казанлък в Плевен и Ямбол на националните турнири, Марк бе бронзов медалист от Албена. Казанлъшкото дете взе участие в Международния турнир по тенис за деца до 8 и 10 години. Над 100 деца от България, Русия и Румъния се включиха в първото издание „Албена къп – кидс тенис“, което е част от националната програма на Министерството на физическото възпитание и спорта „Аз обичам спорта“. Официалното награждаване бе в тенис парк „Калиопа“. На церемонията присъстваха Свилен Нейков – министъра на физическото възпитание и спорта, областният управител Желязко Желязков и кметът на община Балчик Николай Ангелов.